وزیر اقتصاد: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دارای ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی دارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با جذب بیش از ۵.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی ثبت شده درسال ۱۴۰۲، رکورد ورود سرمایه خارجی به کشور شکسته شد که امیدواریم در سال۱۴۰۳ با رفع موانع، شاهد افزایش این رقم باشیم.

“سید احسان خاندوزی” روز پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت ماه) در حاشیه بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مسایلی که سرمایه گذاران خارجی مطالبه دارند این است که جذابیت نرخ تسعیر، افزایش یابد.
وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که رقم واقعی سرمایه گذاری خارجی محقق شده بیش‌ از ۵.۵ میلیارد دلار بوده است زیرا برخی از سرمایه گذاران خارجی مبلغی که در کشور سرمایه گذاری کرده اند را در سازمان سرمایه گذاری ثبت نکرده اند.
وزیر اقتصاد ادامه داد: امیدواریم در سال۱۴۰۳ با رفع موانع تولید به ویژه موضوع تسعیر، شاهد افزایش حجم سرمایه گذاری و افزایش تولید باشیم.
خاندوزی در ادامه با اشاره به بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و بهره‌برداری از سه پروژه توسعه‌ای، گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دارای ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی است.
وی افزود: افتتاح سه پروژه تولیدی که امروز انجام شد به کاهش ارزبری کمک خواهد کرد.
دکتر خاندوزی صبح امروز سه مجتمع تولیدی را در حاشیه سفر استانی رییس جمهور به استان قم در منطقه ویژه سلفچگان افتتاح کرد.
بر این اساس، پروژه مجتمع تولیدی “برهان تجارت حکیم” با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی برای تولید مسواک و طرح مجتمع تولیدی “افق روشن آزما” با 175 میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و سه میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی طرف چینی با هدف تولید کاغذ دیواری با حضور وزیر اقتصاد به بهره برداری رسید.
مجتمع تولیدی “کیاکام فارمد” نیز که توسط سرمایه گذاری 240 میلیارد تومانی بخش خصوصی برای تولید لوازم بهداشتی احداث شده و اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر ایجاد کرده، نیز صبح امروز توسط وزیر اقتصاد افتتاح شد.

لینک کوتاه

https://qssez.ir/?p=9391

دیدگاهتان را بنویسید