Inner Banner
  • اخبار
  • ادامه عملیات اجرائی با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری
امتیاز دهید :

ادامه عملیات اجرائی با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری

ادامه عملیات اجرائی با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد  اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری
تاریخ : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ / تعداد بازدید : 191 منبع:روابط عمومی
ادامه عملیات اجرائی با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد
اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری


با حمایت و پیگیری مستمر استاندار قم- دکتر بهرام سرمست- و تلاش‌های هیأت مدیره، مدیرعامل منطقه، ادامه عملیات اجرائی اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه‌آهن سراسری با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، سید مهدی طباطبایی در بازدید و دیدار با پیمانکار جدید پروژه در ایستگاه «سواریان»، ضمن ابراز خشنودی از اجرائی شدن ادامه عملیات اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری، افزود: مدیران منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برای هرگونه همکاری با پیمانکار محترم آمادگی کامل دارند.
وی تصریح کرد: از تلاش‌های استاندارمحترم قم و مدیران در عملیاتی شدن این زیرساخت مهم تشکر می‌کنم.
شایان ذکر است، کلنگ پروژه اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری در سال1388 به زمین زده شد که این عملیات با پیشرفت 65 درصد در سال 1393 متوقف گردید و در نهایت با اقدام‌های صورت گرفته، روند تکمیل این پروژه حیاتی دوباره آغاز شد.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم، در محدوده‌ای به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در ۱۸۵ کیلومتری تهران در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید. این منطقه، به‌عنوان مهمترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور نزدیک است، در چهارراه جاده‌های ترانزیت، جاده ابریشم، مجاورت راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال، جنوب، شرق و غرب ایران واقع‌شده است، بنابراین برای برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصربه‌فرد داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.
تاکنون ۱۵۳ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره‌برداری دریافت نموده‌اند که ۱۴۱ واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت ۹۲ درصد از واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.

آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.