جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -
فا |  En |  Ar
Home    اجرای بیش از 4000 متر شبکه گاز و آبرسانی

اجرای بیش از 4000 متر شبکه گاز و آبرسانی اجرای بیش از 4000 متر شبکه گاز و آبرسانی  (تعداد بازدید : 527)
اجرای بیش از 4000 متر شبکه گاز و آبرسانی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، در راستای تکمیل زیر ساخت های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و خدمت رسانی هر چه بیشتر به فعالان و تجار مستقر در منطقه، از سوی شرکت گاز استان قم احداث خطوط گاز رسانی به فاز 3 این منطقه اجرا شد.طول این خط گاز 3000 متر می باشد که متقاضیان احداث واحدهای تولیدی در فاز سوم منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان می توانند در آینده نزدیک با احداث خطوط شبکه گازرسانی داخلی، که مطالعات و طراحی شبکه آن نیز از سوی منطقه ویژه، آغاز شده است ،از این زیرساخت بهره مند شوند.همچنین پروژه مطالعات و طراحی شبکه آب در فاز سه در مساحت 750 هکتار نیز همزمان با این پروزه آغاز و در حال پیگیری می باشد. در همین راستا اجرای شبکه گاز رسانی به بخش های دیگری از فاز 2 منطقه نیز انجام شده است.
از دیگر اقدامات صورت گرفته تکمیل خطوط آبرسانی در فاز های یک و دو منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان می باشد، شبکه آبرسانی در این دو فاز نیز به طول1900 متر با اعتبار، 5 میلیارد و 800 میلیون ریال اجرا گردید. که با اجرای این طرح بخش های باقیمانده ای از فاز 1 و 2 منطقه ویژه تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار گرفت.
بخش دیگر ی از اقدامات صورت گرفته در این منطقه پروژه جابه جایی شبکه برق 20 کیلو ولت، موصوف به خط راهجرد است که این شبکه برق در حدود 40 سال پیش احداث گردیده است و در زمان واگذاری زمین به منطقه ویژه حدود 1/5کیلومتر از این شبکه 20 کیلو ولت در داخل محدوده منطقه ویژه قرار گرفت که با واگذاری زمین های این بخش از منطقه به سرمایه گذاران، نیاز به جابجایی این شبکه برق بوده که با توافق و طراحی شرکت توزیع برق قم اجرا گردید.
همچنین با توجه به روند افزایش تعداد سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و تقاضای انرژی برق ، از سال 1396 درخواست افزایش قدرت پست فعلی از 5000 کیلو وات به 6800 کیلو وات در دستور کار قرار گرفت و در حال پیگیری می باشد، در این رابطه با افتتاح نیروگاه برق مقیاس کوچک در منطقه ویژه در سال گذشته افزایش قدرت برق از 5000 به 6800 کیلووات می تواند از این راه تامین گردد.
منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان قم ، در محدوده اي به وسعت 2000 هكتار در 185 كيلومتري تهران در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. اين منطقه ، به عنوان مهمترين منطقه ويژه اقتصادي که به مركز سياسي - اقتصادي كشور نزدیک می باشد، در چهار راه جاده هاي ترانزيت ،جاده ابريشم ، مجاورت راه آهن سراسري و بزرگراههاي اصلي شمال، جنوب ، شرق و غرب ايران واقع شده است، لذا جهت برقراري ارتباط با اروپا ، كشورهاي آسياي ميانه و خليج فارس به منظور توليد، صادرات و ترانزيت كالا، موقعيتي ممتاز و منحصر به فرد داشته و قادر است نقش تعيين كننده اي در اقتصاد كلان كشور ايفا نمايد.
تاکنون 153 واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره برداری دریافت نموده اند که 141 واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت 92 درصد از واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه می باشد.تاریخ: ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
منبع : روابط عمومی

تصاویر مرتبط
اجرای بیش از 4000 متر شبکه گاز و آبرسانی اجرای بیش از 4000 متر شبکه گاز و آبرسانی