جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -
فا |  En |  Ar
Home    در سال جهش تولید رونق تولید در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

در سال جهش تولید رونق تولید در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در سال جهش تولید رونق تولید در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان (تعداد بازدید : 585)
در سال جهش تولید رونق تولید در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، در راستای سیاست های دولت در حمایت از تولید داخل و ممنوعیت واردات برخی ازکالاها ، بسیاری از تجار و صنعتگران داخلی که تا چندی پیش وارد کننده بوده اند بسوی تولید روی آورده و با ایجاد واحدهای تولیدی ضمن تامین نیاز بازار داخل، زمینه ساز اشتغال نیروهای مستعد کار نیز شده اند.
یکی از این نیازها در بخش صنعت، تولید لوازم برقی خانگی و لوازم آشپزخانه می باشد که منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با ایجاد بستر مناسب برای تولید و تجارت باعث شده است تا 5 واحد تولیدی در این زمینه مقدمات کار را با سرعت هر چه تمام تر آغاز نمایند و یک واحد نیز تولیدات خود را آغاز نماید.
در کنار مزایای که استقرار واحدهای تولیدی در منطقه ویژه از آن برخوردار می باشند، تولید لوازم خانگی با کیفت و ارزان، مهمترین دستاورد این مجموعه ها می باشد که طی ماه های آینده شاهد افتتاح خط تولید، مونتاژ و بهره برداری از آنها در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان خواهیم بود.
این واحدهای تولیدی با تهیه زمین برای احداث واحدهای خود در منطقه ویژه با مساحت تقریبی 53000 متر مربع، نوید بخش رونق تولید در سال جهش تولید در این منطقه و استان قم خواهند بود،که ضمن تامین نیاز بازارهای داخلی و ایجاد اشتغال مناسب مانع خروج ارز از کشور برای واردات بی رویه می باشند.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه پنج شرکت نام برده همگی جواز تاسیس آنها صادر شده و دو واحد نیز پروانه بهره را از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دریافت نموده اند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2000 هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به عنوان مهمترین و نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی – اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراه های اصلی شمال – جنوب و شرق – غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
هم اکنون 120 واحد صنعتی و تجاری در این منطقه مشغول فعالیت می باشد که این رقم نمایان گر فعالیت 87 درصد واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه است.
بخش سلفچگان یکی از بخش های پنج گانه استان قم است که در فاصله 40 کیلومتری شهر قم قرار دارد.تاریخ: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
منبع : روابط عمومی