جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -
فا |  En |  Ar
Home    سید مهدی طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم

سید مهدی طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم سید مهدی طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم  (تعداد بازدید : 1376)
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان،سید مهدی طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بیان کرد: این منطقه از نظر تنوع تولید بهترین منطقه در بین مناطق ویژه کشور می‌باشد.
وی پیشی گرفتن سلفچگان از رقبای داخلی خود را یادآور شد و اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم از نظر مصوبات شورای عالی مناطق آزاد و ویژه و تنوع و تکثر تولید فاصله بسیار زیادی با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دیگر دارد.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری درمنطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم انجام گرفته‌است.
طباطبایی یادآور شد: ۸۷ درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی پروانه دار منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان فعال می‌باشد.
وی اظهار داشت:‌ این منطقه ویژه در فاز اول و دوم در مساحتی ۵۳۰ هکتاری به مرحله بهره برداری رسیده‌است.
وی تصریح کرد: همچنین تملک فاز سوم منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم انجام و معابر اصلی آن بازگشایی شده و فروش قطعات آن از سال آینده اغاز می‌شود.
طباطبایی اظهار داشت: در۳ ماه گذشته ۴ واحد تولید لوازم آرایشی که تا قبل از این از خارج وارد کشور میشد در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان راه اندازی شده‌است.
استاندار قم روز سه شنبه با حضور در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ضمن افتتاح نیروگاه برق مقیاس کوچک ۲ مگاواتی از چندین واحد در حال احداث بازدید و در پایان در جلسه هئیت مدیره این منطقه شرکت کرد.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
هم‌اکنون ۱۲۲ واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می‌کند که این رقم نمایان گر فعالیت ۸۷ درصد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.
از میان این ۱۲۲ واحد ۱۰۰ واحد درزمینهٔ فعالیت‌های تولیدی و ۲۲ واحد نیز درزمینهٔ فعالیت‌های تجاری و خدماتی مشغول کار است.
بخش سلفچگان یکی از بخش‌های پنج‌گانه استان قم است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر قم قرار دارد.
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
منبع : روابط عمومی

تصاویر مرتبط
سید رضا طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم سید رضا طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم سید رضا طباطبایی روز سه‌شنبه در بازدید استاندار قم