جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ -
فا |  En |  Ar
Home    مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه  (تعداد بازدید : 1575)
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بر اهمیت فعالیت در حوزه فرهنگی کارگران در محیط کار در راستای بازدهی بیشتر واحدهای تولیدی تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان حجت الاسلام و المسلمین عزت زمانی، در دیدار با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بر اهمیت فعالیت در حوزه فرهنگی کارگران در محیط کار در راستای بازدهی بیشتر واحدهای تولیدی تاکید کرد.
وی گفت در سازکار سازمان تبلیغات اسلامی برخی ظرقیت ها در حد توان نسبت به مسایل کارگران که بیشترین وقت خود را در محیط کار می گذرانند دیده شده است که باید با تعامل بیشتر با واحد های تولیدی به مرحله انجام برسد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به مسئولیتی که دولت و مدیریت کلان کشور نسبت به فرهنگ سازی در جامعه دارد نقش منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را بعنوان بخش خصوصی نسبت به ایجاد فرهنگ مناسب کار و زندگی در سایه آموزهای دینی در فضای منطقه بسیار حائز اهمیت دانست.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش کامل از نحوه فعالیت منطقه و خدمات فرهنگی صورت گرفته در منطقه ویژه تا کنون، گفت: اکثرمدیران واحدهای تولیدی مستقر در منطقه، در ایجاد محیط مناسب برای کارگران جدیت داشته و خود بر این امر واقفند که پیشرفت و توسعه فضای کاری آنها وابسته به ایجاد این فضای مناسب می باشد.
در بخش دیگری از این دیدار حجت السلام و المسلمین محدثی، امام جماعت منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ضمن اشاره به برگزاری هر روزه نماز جماعت در ساختمان اداری این منطقه، از برگزاری نماز جماعت در ساختمان گمرک مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان جهت رفاه حال اراب رجوع خبر داد. وی گفت: طی برنامه ای منظم سعی می شود تا از اکثر شرکت های مستقر در منطقه بازدید بعمل آمده و ضمن اعلام قبلی نسبت به حضور روحانی در محل شرکت پاسخگویی به مسایل شرعی و موارد فرهنگی نیز صورت پذیرد. ایشان تعامل منطقه ویژه با شرکتهای مستقر در منطقه را بسیار خوب ارزیابی کرده و اعلام کردند از دیگر اقدامات صورت گرفته همکاری و ارتباط با شرکت های خارج از این منطقه بوده که سعی شده است در زمینه فرهنگی و اجتماعی با آنان نیز تبادل مسایل فرهنگی صورت گیرد.
در پایان این دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم به همراه هیئت همراه از گمرک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیز بازدید کردند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم، در محدوده‌ای به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در ۱۸۵ کیلومتری تهران در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید؛ این منطقه، به‌عنوان مهم‌ترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور نزدیک است، در چهارراه جاده‌های ترانزیت، جاده ابریشم، مجاورت راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال، جنوب ، شرق و غرب ایران واقع‌شده است، لذا جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصربه‌فرد داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
منبع : روابط عمومی

تصاویر مرتبط
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم در بازدید از منطقه ویژه