چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ -
فا |  En |  Ar
Home    بازدید هیات اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

بازدید هیات  اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید هیات اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان (تعداد بازدید : 2052)
بازدید هیات اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، عبدالحسین جبار،رییس اتاق بازرگانی استان دیوانیه،حافظ مطشرمسیر العبودی مشاور استاندار دیوانیه، حسن صلاح نایب رییس اتاق بازرگانی اقلیم کردستان و هیات های همراه ضمن بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با مدیرعامل و سایر مسئولین این منطقه گفتگو کردند.
در این دیدار هیات اقتصادی عراق خواستار تاسیس یک دفتر مشترک و امضای تفاهم نامه ای شدند تا ضمن معرفی تولیدکنندگان استان به آنها به نوعی تضمین کننده محصولاتی باشندکه به آن کشور صادر می شود.
هیات تجاری اقتصادی عراق ضمن ابراز خشنودی از آشنایی با چنین منطقه ویژه اقتصادی مهمی در قلب ایران، این منطقه را مکانی مناسب برای تهیه محصولات غذایی و صنایع چوبی از کشورهای اطراف و صادرات به عراق دانستند و از علاقه مندی تجار عراقی برای سرمایه گذاری در این منطقه خبر دادند.
این بازدید به کوشش حمید مکارم سرکنسول ایران در نجف اشرف و به دعوت کنسرسیوم نمایشگاه های بین المللی استان قم صورت گرفت وهدف از این بازدیدمعرفی مستقیم تولید کنندگان استان قم به تجار عراقی و حذف واسطه هایی عنوان شدکه گاها برای صادرات محصولات تولیدکنندگان استان به کشور عراق باعث افت کیفیت کالا و افزایش قیمت و در نهایت توقف صادرات می شدند.
در این دیدار طباطبایی مدیر عامل منطقه ویژه ضمن خیر مقدم به میهمانان و تشریح موقعیت و مزیت های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ابراز امیدواری کرد که شاهد حضور تجار کشور عراق در این منطقه ویژه باشند.
در ادامه جلسه نیز با حضور معاونین سرمایه گذاری و گمرکی منطقه ویژه به سوالات حاضران پاسخ داده شد و روند سرمایه گذاری در منطقه نیز توضیح داده شد.
هیات تجاری اقتصادی عراق در ادامه این دیدار از چند واحد تولیدی مستقر در منطقه بازدید بعمل آوردند که منجر به مذاکراتی در خصوص دریافت نمایندگی هایی از واحدهایی که بازدید نمودند گردید و مقرر شد تا محصولاتشان را به عراق نیز صادر کنند.
مسئولین کنسرسیوم نمایشگاه های بین المللی استان قم نیز خبر از تاسیس دفاتری در شهر نجف اشرف، استان دیوانیه، بابل و اقلیم کردستان عراق دادند و هدایت سرمایه گذاران عراقی مشتاق در این استان ها را از اهداف تاسیس این دفاتر عنوان کردند.
تاریخ: ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
منبع : روابط عمومی

تصاویر مرتبط
بازدید هیات  اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید هیات  اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید هیات  اقتصادی و تجاری عراق از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان