پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ -
فا |  En |  Ar
Home    به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری (تعداد بازدید : 3333)
به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری:
نزدیک به نیمی از فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تحت پوشش
آبیاری قطره ای قرار گرفت

به گزارش روابط عمومي منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان به مناسبت هفته منايع طبيعي و روز درخت کاری، واحد خدمات شهری این منطقه با تحت پوشش قرار دادن حدود 600 اصله درخت و نهال، بصورت آبیاری قطره ای، فضای تحت پوشش این طرح را به حدود 50 درصد افزایش داد . با افزایش این تعداد، بیش از هشت هزار اصله نهال و درخت در این منطقه تحت پوشش آبیاری قطره ای قرار گرفته اند که با توجه به شرایط کم آبی منطقه و کشور، امید می رود تا در آینده نزدیک این عدد به بیش از 19000 اصله نهال و درختی باشد که درمحیط 25 هکتاری فضای سبز این منطقه وجود دارد، افزایش یابد.
مدیریت خدمات شهری و فضای سبز منطقه ویژه ضمن تاکید بر اهميت ايجاد فضاي سبز به ميزان لازم و حفظ و نگهداري فضاي سبز موجود ، افزود: در سال جاری این واحد 3000 اصله نهال خریداری کرده است که از این تعداد 1800 اصله آن در فضای سبز منطقه ویژه و 1200 اصله برای توزیع در میان واحد های تولیدی مستقر در منطقه در نظر گرفته شده است.
منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان با وسعت حدود 2000 هكتار به فاصله 45 كيلومتري از شهر مقدس قم و 180 كيلومتري پايتخت بعنوان نزديكترين منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان كه در شاهراه اصلي و مسير شمال به جنوب و شرق و غرب كشور قرار دارد مي تواند با جذب فعاليت هاي اقتصادي و توليدي كه در اطراف پايتخت و استانهاي هم جوار وجود دارد نقش تعيين كننده اي در حفظ محيط زيست ايفا نمايد.
در حال حاضر 528 هكتار از وسعت منطقه كه در فاز هاي 1و 2 قرار دارد با امكانات مناسب زيرساختي آماده جذب فعالان اقتصادي بوده و با اختصاص 52 هكتار فضاي سبز ،سعي دارد تا در كنار توليد و تجارت در هفته منابع طبيعي، ضمن صرفه جویی در مصرف منابع آبی، فضاي تحت پوشش را به سقف درنظر گرفته شده برساند.


تاریخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
منبع : روابط عمومی

تصاویر مرتبط
به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری