چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ -
فا |  En |  Ar
Home    اخبار    معرفی معاون جدید برنامه ریزی و توسعه منطقه ویژه

افزایش و تنوع رشته های آموزشی در مرکز علمی کاربردی افزایش و تنوع رشته های آموزشی در مرکز علمی کاربردی  (تعداد بازدید : 386)


افزایش و تنوع رشته های آموزشی در مرکز علمی کاربردی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان


به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ، در سال تحصیلی جدید مرکز علمی و کاربردی این منطقه از ایجاد بیش از 7 رشته جدید جهت پذیرش دانشجو در این مرکز خبر داد.این مرکز که از سال گذشته رسما فعالیت خود را آغاز کرده است در سال تحصیلی 99-1400 رشته های جدید، برق صنعتی ،آسانسور و پله برقی ،مکانیک تاسیسات صنعتی ،شیمی آزمایشگاهی شوینده ها و آرایشی بهداشتی ،ایمنی کار و حفاظت صنعتی ،بازار یابی و کارشناسی بازار یابی بین الملل را در این مرکز اضافه نموده و اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی خواهد کرد.
در ضمن این مرکز در سال گذشته در 5 رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته های کاردانی حرفه ای بازرگانی - امور گمرکی، کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری، کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی، کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی، کاردانی حرفه ای حسابداری - حسابداری صنعتی، کارشناسی حرفه ای حسابداری - حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی با پذیرش دانشجو فعالیت خود را آغاز کرده بود.
از نکات قابل توجه در این مرکز آموزشی، حضور دانشجویان در محیط کار و کسب تجربه و استفاده از امکانات و کارگاه های مجهز موجود در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و شهرک شکوهیه قم می باشد. در حال حاضر با توجه به شرایط بوجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرنا، کلیه کلاسها به صورت غیر حضوری و مجازی و خارج از وقت اداری تشکیل می گردد که می تواند در توانمند سازی دانشجویان نقش بسزایی داشته باشد.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2000 هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به عنوان مهمترین و نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی – اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراه های اصلی شمال – جنوب و شرق – غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
هم اکنون 120 واحد صنعتی و تجاری در این منطقه مشغول فعالیت می باشد که این رقم نمایان گر فعالیت 87 درصد واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه است.
بخش سلفچگان یکی از بخش های پنج گانه استان قم است که در فاصله 40 کیلومتری شهر قم قرار دارد.

تاریخ: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
منبع : روابط عمومی