Inner Banner

مقدمه

 
مناطق ویژه اقتصادی به محدوده های مصوب قانونی اطلاق می شوند که خارج از قلمرو گمرکی کشور هستند و به منظور تسهیل در امر واردات و صادرات کالا و حمایت از صنعت داخلی کشور و همچنین جذب سرمایه گذاری و فناوری های نوین خارجی در امر تولید و توسعه فعالیت دارند که علاوه بر تامین نیاز داخلی امکان صادرات و صادرات مجدد به بازارهای خارج از کشور را فراهم می نمایند.

معرفي منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان

عصری که ما در آن زندگی می کنیم و اعصاری که مجبوریم با آنها مواجه گردیم هم فرصتها و هم دشواریهایی را برای ما به همراه خواهند داشت که در ارتباط با دسترسی به منابع طبیعی و فعالیتهای تجاری میباشد که از طریق آنها شکوه و بهروزی یک ملت پا به عرصه وجود خواهد نهاد . رقابت در به چنگ آوردن چنین فرصتهایی نیز یک روند و میل روبه رشد را با خود به همراه دارد که می بایستی تنوع تکنولوژی و صنعت و روشهای دستیابی بکار گرفته شده را نیز به آنها اضافه نماییم به گونه ای که تمامی آنها منتهی به کسب بهترین منفعت از چنین منابع و مزایای تجاری و سودهایی که همراه با آن است گردد .
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم تمامی این واقعیت ها را مد نظر قرارداده و تاسیس گردیده تا یک میدان تجاری و صنعتی شایسته و مناسب فراهم سازد که در آن طیف گسترده ای از فعالیتهای تجاری و تولیدی بتوانند طرح و برنامه های خود را اجرایی نموده و فعالیت هایشان را در کمال سهولت و آرامش به اجرا درآورند . منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم در مرکز ایران و در ناحیه ای با بیش از دو هزار هکتار و در فاصله 185 کیلومتری تهران پایتخت ایران و در شاهراه ترانزیتی کشور واقع گردیده است . این منطقه به عنوان بهترین و نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی ، اقتصادی کشور واقع شده است جایی که جاده ابریشم ، شبکه راه آهن و بزرگراه های شمال به جنوب و شرق به غرب کشوریکدیگر را در آنجا ملاقات می کنند . و به طور خاص و ویژه ای در محلی قرار گرفته که کشورهای اروپایی ، آسیای مرکزی و خلیج فارس را به یکدیگر متصل ساخته به گونه ای که بتوانند کالاهای خود را تولید ، صادر و یا حمل و نقل نمایند . این منطقه همچنین می تواند نقش تصمیم گیرنده ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید . بر این اساس علاوه بر ناحیه اختصاص داده شده در ارتباط با طرح مربوطه ناحیه ی دیگری بالغ بر 1500 هکتار نیز جهت توسعه محل فعلی در نظر گرفته شده است .
به عنوان عضو سازمان بین المللی مناطق آزاد جهانی و معرفی شدن به عنوان منطقه امن در بین بیش از 25 منطقه ویژه اقتصادی دیگر از سرتاسر جهان منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان از هیچ کوششی دریغ نمی نماید تا بهترین خدمات را برای شرکتهای محترم فراهم نماید به گونه ای که بتوانند شرکتهای خود را در این منطقه راه اندازی نمایند . به منظور انجام این مهم مسئولان منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تمامی امور اداری را در داخل منطقه متمرکز نموده اند به گونه ای که مشتریان محترم جهت انجام چنین اموری مجبور به اتلاف وقت در سازمانهای گوناگون در سطح استان و کشور نبوده و تمامی امور را به طور کامل در محل به انجام میرسانند . بعلاوه تیم سرمایه گذاری منطقه آمادگی پیگیری امور سرمایه گذاری مربوطه را دارا بوده به گونه ای که می توانند از ابتدا تا انتهای مراحل با شما همراه باشند . لازم به ذکر است که پروژه هایی نیز در داخل خود منطقه با شرایط ویژه موجود می باشند که در انتظار یافتن سرمایه گذار می باشند . ما در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به تمامی شرکتهای تولیدی و تجاری که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی فعالیت های خود را در این منطقه دارند از صمیم قلب خوش آمد می گوییم .

Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.