Inner Banner
  • اخبار
  • در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین
امتیاز دهید :

در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین

در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین
تاریخ : ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ / تعداد بازدید : 7
نشست «معرفی مزایا و فرآیند اخذ مجوز دانش بنیان» در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، به همت پارک علم و فن‌آوری استان قم و در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، نشستی با عنوان «آشنایی با معیارها و مزایای اخذ مجوز دانش بنیان» جهت آشنایی هر چه بیشتر واحدهای تولیدی و فعالان مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با مزایا و فرآیند اخذ مجوز شرکت‌های دانش بنیان برگزار گردید.
در این نشست تخصصی که با حضور کارشناس پارک علم و فن‌آوری استان قم در سالن همایش منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برگزار شد، مهندس عباس احمدوند، طی توضیحات کامل، شرکت کنندگان در این نشست یکروزه که همگی از فعالان اقتصادی مستقر در منطقه ویژه بودند را با تمامی قوانین، مقررات و مزایایی که شرکت‌های دانش بنیان می توانند با اخذ مجوز از آنها بهره‌مند شوند آشنا کرد.
این نشست و کارگاه یکروزه با استقبال کم سابقه از سوی شرکت‌های فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان مواجه شد و اکثر شرکت کنندگان خواستار تداوم چنین برنامه‌های مفید و کاربردی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در راستای بهره‌وری بیشتر شرکت ها شدند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2000 هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. هم‌اکنون حدود 170 واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می‌کند که این رقم نمایان گر فعالیت بیش از 80 درصد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی ـ اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.