Inner Banner
  • اخبار
  • اعطای نشان عضویت «سازمان جهانی مناطق آزاد» به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
امتیاز دهید :

اعطای نشان عضویت «سازمان جهانی مناطق آزاد» به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

اعطای نشان عضویت «سازمان جهانی مناطق آزاد» به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
تاریخ : ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ / تعداد بازدید : 297 منبع:روابط عمومی

اعطای نشان عضویت «سازمان جهانی مناطق آزاد» به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

«سازمان جهانی مناطق آزاد» در آغاز سال 2022 میلادی به «منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم» نشان عضویت اعطا کرد.

 به گزارش روابط عمومی «منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان» همزمان با آغاز سال 2022  میلادی  «سازمان جهانی مناطق آزاد» اقدام به اعطای نشان عضویت به «منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان» نمود. «منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان» از سال2016 میلادی  رسما  عضو شده و همکاری مستمر و نزدیک با این سازمان  ادامه دارد. «سازمان جهانی مناطق آزاد» در حال حاضر دارای 726 عضو از 136 کشور می‌باشد و تنها عضو فعال این سازمان از ایران منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان است. از اهداف «سازمان جهانی مناطق آزاد» می‌توان به کمک در رشد و شکوفایی اعضا،   ایجاد ارتباطات مفید بین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهان در راستای دستیابی به اهداف استراتژیک هر منطقه اشاره کرد. «سازمان جهانی مناطق آزاد» ، هر ساله نشست مشترک با اعضای خود در یکی از کشورهای عضو  برگزار می کند. «منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان» تاکنون در چهار نشست این سازمان در کشورهای امارات متحده عربی و چین حضور موثر داشته است. لازم به ذکر است که این نشان به اعضای فعال که مشارکت مفید حداکثری با این نهاد دارند، اعطا می‌شود. از جمله فعالیت‌های مشترک «منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان» با «سازمان جهانی مناطق آزاد» می‌توان به: شرکت در پلتفرم‌های بی تو بی، حضور و شرکت در دوره‌های گواهی مدار و نظرسنجی  منطقه سبز و مناطق«های‌تک»، شرکت در پلتفرم آموزش اینترنت، شرکت در برنامه‌های تقویت‌سازی شرکتهای کوچک و متوسط، شرکت در نظر سنجی‌های فصلی و دوره‌ای ، درج خبر و مقاله در خبرنامه «سازمان جهانی مناطق آزاد» اشاره کرد.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.

این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

هم‌اکنون ۱۲۲ واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می‌کند که این رقم نمایان گر فعالیت ۸۷ درصد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.

از میان این ۱۲۲ واحد ۱۰۰ واحد درزمینه فعالیت‌های تولیدی و ۲۲ واحد نیز درزمینه فعالیت‌های تجاری و خدماتی مشغول کار است.

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.