Inner Banner
  • اخبار
  • دبیر شورای عالی مناطق آزاد از واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید کرد
امتیاز دهید :

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید کرد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید کرد
تاریخ : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ / تعداد بازدید : 226 منبع:دبیر شورای عالی مناطق آزاد از واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید کرد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور به همراه استاندار قم سه‌شنبه (5 بهمن ماه) با حضور در قم از واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، سعید محمد به همراه سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، سید مهدی علیزاده طباطبایی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان پس از بازدید از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در منطقه از نزدیک با فعالان اقتصادی گفت‌وگو کرد و در جریان موانع و مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی قرار گرفت.
رفع تعهد ارزی، نداشتن معافیت مالیاتی، واردات کالای مشابه داخلی، تامین نیروی انسانی، هزینه بالای گواهی تولید در منطقه ویژه اقتصادی و تاخیر در استرداد مالیات بر ارزش افزوده از مهمترین مشکلاتی بود که تولیدکنندکان در این بازدید مطرح کردند.
گفتنی است؛ این بازدید در قالب برنامه‌های سه‌شنبه‌های اقتصادی قم صورت گرفت که بر اساس آن مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای بررسی موانع و مشکلات تولیدکنندگان به صورت میدانی در واحدهای تولیدی حاضر می‌شوند. همچنین پس از بازدید از واحدهای تولید مستقر در منطقه ویژه سی و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و استاندار قم در سالن همایش های این منطقه برگزار گردید و سایر شرکت‌هایی که با مسایل و مشکلاتی مواجه بودند با حضور در این جلسه مسایل خود را مطرح نموده و دستورات لازم جهت پی گیری موارد و مشکلات این واحدها نیز صادر شد.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2000 هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. هم‌اکنون بیش از 120 واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می‌کند که این رقم نمایان گر فعالیت بیش از 80 درصد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.
این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی ـ اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.